PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Jeudi 30.05.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Podkrušnohoří má co nabídnout

Již od roku 1994 působí v regionu severozápadních Čech Podkrušnohorské informační centrum, které je sdružením právnických osob. Jak uvedl předseda sdružení Miroslav Foltýn, sdružení nejprve působilo v okrese Chomutov. Jeho aktivity postupně přerůstaly do sousedních okresů. V současné době je v něm dvacet členů, s mnoha dalšími subjekty velmi úzce spolupracuje.
V působnosti Podkrušnohorského informačního centra je deset informačních center, z nichž každé je vybaveno výpočetní technikou. Informační střediska jsou schopná poskytnout nejrůznější informace týkající se cestovního ruchu.
Miroslava Foltýna jsme se zeptali:
Co je největším problémem sdružení?
Neřeknu nic nového, když uvedu, že financování. To je ostatně problémem každé organizace, která chce něco dělat pro cestovní ruch. Nejprve jsme se finanční prostředky snažili získat v rámci našeho okresu, ve městech, od podnikatelů. Později k tomu přistoupila dohoda s městy, která začala v rámci svých možností některé projekty týkající se cestovního ruchu, financovat. To nám pomohlo k tomu, že i přes některé problémy se nám podařilo "zviditelnit” naši oblast. Tento způsob financování však nebyl možný stále. Města a obce potřebovaly řešit mnohé problémy, které na první pohled neměly co do činění s cestovním ruchem. Tam bylo také nutné finanční prostředky dát. Proto jsme začali hledat nové cesty. Jednou z nich jsou granty získávané na státní úrovni i z Evropské unie.
V současné době získáváme finanční prostředky ze třech zdrojů - z podnikatelského sektoru, z oblasti samosprávy a potom jsou to granty, o kterých jsem se již zmínil.
Díky tomu jsme schopni neustále přicházet s novými nabídkami, s novými aktivitami. Kromě základních věcí, jako je zajištění běžného chodu informačních center, se snažíme vyvíjet aktivity v rámci ediční činnosti a turistických produktů.
Všeobecně se ví, že vydání nejrůznějších katalogů je obrovskou finanční zátěží.
To je pravda. Dnes jde o dost vysoké finanční částky. Přesto jsme toho názoru, že bez katalogů to nejde. Právě proto, že jejich příprava a tisk jsou poměrně nákladné, je nutné, aby obsahovaly co nejvíce užitečných informací pro turisty i návštěvníky dané oblasti
Proto jsme přípravě katalogu, se kterým jsme se poprvé představili na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu v Praze, věnovali co největší péči.
Na šedesáti stranách se v něm představují tři okresy severozápadních Čech. Je v něm povídání o historii a zajímavostech, prezentují se zde produkty agroturistiky, zimní rekreace v podobě lyžařských škol, běžeckých tras. Jsou v něm uvedeni i naši partneři ze Svazu cestovního ruchu Deliteus, Beskydy-Valašsko a oblasti Saska.
Katalog jsme vydali v nákladu 6 000 ks v české, anglické a německé mutaci. V březnu se zúčastníme veletrhu cestovního ruchu v Berlíně, na kterém ho představíme také německému trhu.
Katalog jste vydali, co bude následovat?
V současné době pracujeme na marketingové studii cestovního ruchu pro celé území Euroregionu Krušnohoří, podílíme se na přípravě pilotního projektu strukturálního fondu pro oblast cestovního ruchu. Tento projekt by měl řešit území, které zahrnuje budoucí územně správní celky Ústí nad Labem a Karlovy Vary. Koncem ledna jsme dokončili studii vedené krušnohorské lyžařské magistrály zaměřené na vytvoření turistické trasy, která by nezasahovala do oblastí vyžadujících zvýšenou ochranu přírody, kde se vyskytuje vzácná fauna a flora.
Po dohodě s Deliteem chceme pro příští rok připravit také společnou prezentaci severozápadních Čech jako významné turistické destinace na výstavách cestovního ruchu. Našim i zahraničním návštěvníkům máme co nabídnout.
Pokusíme se také získat nové finanční prostředky na vydání nového katalogu, který už bude zachycovat trendy ve vývoji turistiky v naší oblasti pro příští tisíciletí. Tyto trendy budou patrné po zpracování příslušné studie. Po vzoru regionu jižní Moravy chceme k problematice cestovního ruchu přistoupit koncepčně. Samozřejmě, že budeme velmi úzce spolupracovat se širokou odbornou veřejností a v neposlední řadě využijeme zkušenosti, které jsme již získali.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.03.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA